Sesshin február 2014

PozvánkaPozývame vás na meditačné sústredenie (sesshin), ktoré sa bude konať v Banskom Studenci 13-16.2.2014
Miesto konania: chata v Banskom Studenci a.k.a „Grandhotel u Borisa“ (GPS: 48.435173,18.976569 – pozor v odkaze na google maps platí zelená šipka, nie červená (tá ukazuje mimo)).
 
Víkendové ústranie (retreat, sesshin) je zamerané na intenzívnu prax zenovej meditácie v sede (zazen), v chôdzi (kinhin) a jednoduché denné činnosti v tradícií japonskej zenovej školy Sótó majstra Dógena. V rámci ústrania bude tiež prebiehať štúdium budhistickej filozofie a diskusia všetkých účastníkov o dharme. Vzájomná, otvorená diskusia vedie k možnosti prejaviť každému svoju skúsenosť a pohľad na budhistickú praktiku. Sme otvorená skupina, meditačné sústredenie je otvorené všetkým, ktorí majú úprimný záujem štúdium dharmy a ochotu podriadiť sa programu ústrania.
 
So sebou si prineste:
– zafu a zabuton (podušku na sedenie, a podložku resp. deku)
– voľné tmavé oblečenie (napr. tepláky, tričko)
– dve misky v šatke a príbor
– spacák
– obuv na prezutie (šľapky)
– pracovné oblečenie primerané očakávanému počasiu (viz. program bod samu)
– osobné veci na 3 dni (teplé oblečenie)
 
Účastnícky poplatok: cena – 50 eur. Cena zahrňuje len skutočne vynaložené náklady (prevádzka priestoru a strava).
Prihlášku prosím zaslať mailom a spolu s ňou uhradiť zálohu vo výške 25 eur (na účet č. 4202178155/8360). Vzhľadom na bankové poplatky je tentokrát platba zálohy dopredu nepovinná pre účastníkov z Čiech.
Uzávierka prihlášok: 2.2.2014

Organizátor/kontaktná osoba pre prihlásenie: Robert Spiegel (robert.spiegel7@gmail.com; tel. kontakt eventuálne zašlem na vyžiadanie)
Príchod: vo štvrtok od 16:00 do 18:30, začiatok programu o 19:00. Ak niekto príde verejnou dopravou a mal by problém dopraviť sa priamo na miesto konania akcie, je možné dohodnúť vyzdvihnutie v Banskej Štiavnici. Ak nepoznáte miesto a/alebo nemáte správne nastavenú navigáciu: cez Banský Studenec stále rovno až po obchod „Potraviny Kolpašan“, tam zastavte a zavolajte Borisovi. Usek cesty zo Studenca na chatu je poľná cesta – je zjazdná, ale treba ísť pomaly a opatrne. Eventuálne je možné nechať auto zaparkované dole v dedine (info: Boris).

Koniec: v nedeľu o ~16:45.
Čas príchodu je dôležité dodržať a taktiež by sa nemalo odchádzať pred koncom programu (výnimku prosím dohodnúť s organizátorom).
Program: bude miernou variáciou na náš štandardný program.
 
V prípade otázok alebo nejasností prosím kontaktujte organizátora.
 
Tešíme sa na stretnutie!