Jarné meditačné ústranie s Michaelom Luetchfordom

PozvánkaPozývame vás na meditačné sústredenie (sesshin), ktoré sa bude konať v Banskom Studenci 1-4.5.2014
Miesto konania: chata v Banskom Studenci a.k.a „Grandhotel u Borisa“ (GPS: 48.435173,18.976569) – pozor v odkaze na google maps platí zelená šipka, nie červená (tá ukazuje mimo)).

Víkendové ústranie (retreat, sesshin) je zamerané na intenzívnu prax zenovej meditácie v sede (zazen), v chôdzi (kinhin) a jednoduché denné činnosti v tradícií japonskej zenovej školy Sótó majstra Dógena. V rámci ústrania bude tiež prebiehať štúdium budhistickej filozofie a diskusia všetkých účastníkov o dharme. Vzájomná, otvorená diskusia vedie k možnosti prejaviť každému svoju skúsenosť a pohľad na budhistickú praktiku. Sme otvorená skupina, meditačné sústredenie je otvorené všetkým, ktorí majú úprimný záujem štúdium dharmy a ochotu podriadiť sa programu ústrania.
 
Témy prednášok

  • Genjo Koan (Skutočný svet) – jednoduchý výklad tejto kapitoly Shobogenzo a diskusia k nemu
  • Ako študovať učenie majstra Dógena bez toho, aby sme sa nechali zmiasť slovami a ideami
  • Ako Mikovi osobne budhizmus pomohol zvládať problémy v jeho živote

 
So sebou si prineste:
– zafu a zabuton (podušku na sedenie, a podložku resp. deku)
– voľné tmavé oblečenie (napr. tepláky, tričko)
– dve misky v šatke a príbor
– spacák
– obuv na prezutie (šľapky)
– osobné veci na 3 dni
 
Účastnícky poplatok: predbežná cena – 95 eur. Cena zahrňuje prenájom priestoru, stravu, náklady na kuchára a príspevok na dopravu učiteľa. Konečnú cenu vypočítame priamo na akcii, ako súčet skutočne vynaložených nákladov, podelený počtom účastníkov. Pri dostatočnom počte účastníkov môže byť cena bude nižšia, ako uvedený odhad.
 
Prihlášku zašlite mailom na adresu organizátora a spolu s ňou uhraďte zálohu vo výške 40 eur.
Platby v EUR prosím zaslať na účet č. 2100549729/8330 (Fio banka, a. s., pobočka zahraničnej banky, Slovensko). Pri platbe z Českej republiky je možné zaslať 1120 Kč na účet č. 2100549729/2010 (použite platbu v Kč ako domáci prevod, Fio banka, a. s.).
Zvyšok ceny zaplatíte v hotovosti na akcii, alebo môžete poslať bezhotovostne na účet (v tomto prípade prosím zadajte platbu aspon 4 dni pred začiatkom akcie).

Uzávierka prihlášok: 17.4.2014 Prosím prihlasujte sa však čím skôr, nečakajte na posledný termín – počet miest na akcii je obmedzený z dôvodu kapacity zariadenia. Organizátor/kontaktná osoba pre prihlásenie: Robert Spiegel (robert.spiegel7@gmail.com; tel. kontakt eventuálne zašlem na vyžiadanie).
 
Príchod: vo štvrtok od 16:00 do 18:30, začiatok programu o 19:00. Ak niekto príde verejnou dopravou a mal by problém dopraviť sa priamo na miesto konania akcie, je možné dohodnúť vyzdvihnutie v Banskej Štiavnici.
Koniec: v nedeľu cca o 16:45.
Čas príchodu je dôležité dodržať a taktiež by sa nemalo odchádzať pred koncom programu (ak máte závažné dôvody odísť skôr, alebo sa nemôžete dostaviť včas, prosím informujte organizátora s dostatočným predstihom).
Program: viz podrobné informácie.
 
V prípade otázok alebo nejasností prosím kontaktujte organizátora.
 
Tešíme sa na stretnutie!